Një burrë nga Shkupi kontrabandonte emigrantë nga India dhe Kuba

Emigrantët / Foto: EPA-EFE / GEORGI LICOVSKI

Me datë 24.05.2022 ora 21:XNUMX në autostradë Shkup-Gevgjeli, në stacionin e pagesave FikPolicia ka arrestuar M.Sh.(49) nga Shkupi. Gjatë kontrollit në automjet”Volkswagen Passat“Me targa të Shkupit, të cilat i ka drejtuar, janë gjetur pesë migrantët (dy nga India dhe tre nga Kuba).

Ngjarja u raportua Prokurori Publik. M.Sh. u ndalua në OVR Gjevgjeli dhe pas dokumentimit të plotë të rastit ndaj tij do të ngrihet rasti përkatës aplikacion.

Arrestohet kontrabandist migrantësh

Video e ditës