Një fund skandaloz i një karriere vezulluese: Prezantuesja e njohur dha dorëheqjen për shkak të një lidhjeje me një kolege shumë më të re

Philip Schofield dhe Holly Willoughby/Foto: Printscreen/Instagram

Prezantuesja e njohur britanike Philip Schofield dha dorëheqjen nga emisioni të premten pasi pranoi për Daily Mail se kishte gënjyer afera “e pamatur por jo e paligjshme” me një burrë shumë më të ri. Ai gjithashtu kërkoi falje për të tijën gruaja Stephanie Lowe, me të cilin ishte pothuajse 30 vjet, i cili i qëndroi pranë pasi doli si homoseksual në vitin 2020.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga Phillip Schofield (@schofe)

Pasi javën e kaluar u zbulua se i famshmi çifti pritës Philip Schofield dhe Holly Willoughby jo më në kushte të mira dhe në fakt as me terma të të folurit jashtë setit, të gjithë prisnin me ankth të shihnin se si do të zhvillohej drama mes dyshes kryesore. Duke qenë se ishte një mosmarrëveshje e madhe mes të dyve, ndonëse arsyeja e saktë nuk dihej, shumëkush prisnin që njëri prej tyre të largohej nga pozicioni i tij, por megjithatë u habitën kur Philip Schofield njoftoi në Instagramin e tij se ky do të ishte emisioni i tij i fundit në "Kjo Mëngjes” (Këtë mëngjes), që ishte marka e saj për dy dekada.

“Unë kam qenë gjithmonë krenare për të mbuluar histori magjepsëse në ‘This Morning’. Por së fundmi ‘Ova Utro’ është bërë vetë historia”, ka thënë Filipi në rrjetet sociale pas shpalljes së vendimit

Dyshja argëtuan të gjithë publikun 13 vjet, dhe Holly thuhet se u dha producentëve një ultimatum për të vendosur nëse ajo e donte atë apo atë sepse nuk kishte rrugë tjetër.

Fillimisht shkak i sherrit u bë gjyqi i vëllait të Filipit, Timothy, për abuzim seksual të fëmijëve. Timothy akuzohet për 12 vjet burg dhe Filipi e mbajti të fshehtë nga kolegu i tij i cili zbuloi gjithçka nga gazetat, gjë që dyshohet se e zemëroi dhe e lëndoi. Pavarësisht kësaj, Philip është rikthyer në spektakël pas një pauze të shkurtër dhe ka theksuar se Holly është një mbështetje e madhe për të në xhirime, por edhe në jetën e tij private.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga Phillip Schofield (@schofe)


Dhe më pas u zbuluan detaje të reja.

Përkatësisht, disa ditë pas dorëheqjes së tij, drejtuesi tregoi se ishte në një lidhje me të një burrë shumë më i ri i cili punoi me të në shfaqje "Kete mengjes" dhe se e gjithë kjo ndodhi ndërsa ai ishte ende brenda martesë me gruan Stephanie Lowe. Vetëm në vitin 2020 Philip e pranoi publikisht se po homoseksual, dhe më pas Holly tha se nuk ka qenë kurrë më krenare për të.

Prezantuesi pohoi gjithashtu se për këtë aferë nuk dinte asnjë nga eprorët e tij, por ish kolegu i tij Eamon Holmes u shfaq në rrjetet sociale dhe akuzoi ish-shefat se dinin gjithçka dhe nuk kishin marrë kurrë masa.

“Ne kemi pranuar dorëheqjen e Filipit dhe ai nuk do të shfaqet më në ekranin e vogël”, thuhet në deklaratën zyrtare.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga Phillip Schofield (@schofe)


Prezantuesi Philip takoi të tijën ish i dashuri kur ishte vetëm 15 vjeç dhe iu afrua.

“Ndryshe nga spekulimet, megjithëse e kam takuar këtë burrë kur ishte adoleshent kur më kërkoi ta ndihmoja të gjente një punë në televizion, vetëm pasi ai filloi të punonte në emision, marrëdhënia jonë u bë më se miqësore. Ajo marrëdhënie nuk ishte e mençur, por nuk ishte e paligjshme. Tani është gati”, ka treguar më tej Philip.

"Dëshira ime më e sinqertë është që ai dhe familja e tij të mund të vazhdojnë jetën e tyre pa ndërhyrje të mëtejshme dhe kjo deklaratë do t'i mundësojë ta bëjnë këtë," përfundoi Philip për ish-dashnorin e tij që shkatërroi karrierën.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga Phillip Schofield (@schofe)

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës