Skandal në OKB: Sigurimi tentoi të hiqte flamurin e Serbisë para fillimit të seancës

foto: Korrier

Para fillimit të seancës së Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së ka ndodhur një skandal.

Sigurimi i OKB-së ka tentuar ta heq flamurin e Serbisë që e mbante delegacioni i përfaqësuesve të viktimave serbe nga Bosnja dhe Hercegovina, transmeton “Kurir” serb.

Asambleja e Përgjithshme e OKB-së po zhvillohet në Nju Jork ku do të votohet për rezolutën për Srebrenicën.

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ndodhet në selinë e OKB-së dhe në prag të seancës, Vuçiq tha se Serbia duhet të luftojë për interesat e popullit të saj në çdo mënyrë.

“Do t’u përgjigjem me aq fort e guxim sa kam guxim”. Unë do t'u përgjigjem atyre me gjithçka që kam - guxim, njohuri dhe forcë. Dhe unë do t'i përgjigjem sinqerisht. Unë do t'u përgjigjem atyre, do të luftojmë. Kombi ynë nuk është komb gjenocidal”, tha presidenti serb.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës