Djali vrau nënën, më pas dogji trupin bashkë me shtëpinë

Policia Serbe / Foto: Profimedia

Një trup i djegur i një gruaje është gjetur në një shtëpi në zonën e Bijelinës dhe informacionet fillestare thonë se djali ka vrarë nënën. Trupi është gjetur gjatë shuarjes së zjarrit në Budzak në lagjen Bijelina Velika Obarska, mëson Srpskainfo.

– Në orën 8:36, Njësiti Territorial Zjarrfikës i Bijelinës ka raportuar në stacionin policor se ka rënë zjarr në Velika Obarska, fshati Budxhak. Me atë rast është vërejtur një trup i djegur, si dhe gjurmë të caktuara që tregojnë për vdekje të dhunshme- na sqaroi policia. Nga UP Bijelinë, shtojnë se në vendngjarje përveç pjesëtarëve të tyre janë edhe zjarrfikës, si dhe prokurori kujdestar i Prokurorisë Publike të Qarkut në Bijelinë, i cili është përgjegjës për hetimin.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës