Një stuhi e fortë goditi Likovën, fshatin e zbardhur nga breshri sa një arrë

Reshje intensive të rrëmbyeshme, bubullima, erë e fortë dhe shfaqja e breshërit ka përfshirë sot pasdite rajonin e Kumanovës.

Sipas raportimeve dhe fotografive që po shpërndahen në rrjetet sociale, në fshatin Likovë ka rënë breshër sa një arrë dhe e gjithë zona ka zbardhur.

Në Qendrën Rajonale për Menaxhimin e Krizave – Kumanovë është raportuar për dëme materiale në një shtëpi të vikendit në fshatin Mllado Nagoriçane, ku janë shkatërruar edhe drurët vendas, si dhe janë raportuar dëme në tokat bujqësore në Likovsko.

Në Kumanovë, nga ana tjetër, siç raporton korrespondenti i MPB-së, për shkak të sasisë së madhe të shiut dhe mungesës së kanalizimit atmosferik, uji ka rrjedhur nëpër rrugë.

Qendra për menaxhim me kriza sot pasdite ka informuar se në zonën përreth Klisurës së Kaçanicës dhe Malit të Zi të Shkupit ka një masë të theksuar të paqëndrueshme të reve që lëviz në drejtim të Kumanovës.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës