Siljanovska nesër do të flasë në samitin e paqes për Ukrainën

Siljanovska-Davkova Foto: EPA

Presidentja Gordana Siljanovska Davkova sot mori pjesë në hapjen e Samitit të Paqes në Ukrainë, i cili po mbahet në Burgenstock, në liqenin e Lucernit në Zvicër, njoftoi Zyra e Presidentit.

Presidentja Siljanovska Davkova do të mbajë fjalimin e saj në samit nesër - 16 qershor 2024.

Mbledhja në Zvicër ku marrin pjesë 100 delegacione nga e gjithë bota synon të krijojë një forum për dialog të nivelit të lartë mbi mënyrat për të arritur një paqe gjithëpërfshirëse, të drejtë dhe të qëndrueshme për Ukrainën në përputhje me të drejtën ndërkombëtare dhe Kartën e OKB-së.

 

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 100 DENARË

Video e ditës