Siljanovska Davkova u takua me Mitsotakis dhe Glavçev

foto: rrjetet sociale

Presidentja Gordana Siljanovska Davkova njoftoi se në margjinat e Samitit të Paqes në Ukrainë ka pasur takime për t'u njohur me kryeministrat e Greqisë, Kyriakos Mitsotakis dhe të Bullgarisë, Dimitar Glavçev.

foto: rrjetet sociale

Në një postim në Facebook, Siljanovska Davkova thekson se mezi pret të angazhohet në diskutime produktive me Mitsotakis dhe Glavçev dhe se duhet të përmirësojnë marrëdhëniet fqinjësore, transmeton MIA.

-Në margjinat e Samitit të Paqes në Zvicër, kam pasur takime për t'u njohur me kryeministrat e Greqisë, Kyriakos Mitsotakis dhe të Bullgarisë, Dimitar Glavçev. Mezi pres të angazhohem në diskutime produktive me ta për të mirën e vendeve tona dhe të rajonit. Duhet të bashkëpunojmë dhe të përmirësojmë marrëdhëniet ndërmjet fqinjëve, shkruan presidentja Siljanovska Davkova.

Sot ajo foli në seancën plenare të Samitit të Paqes në Ukrainë, i cili u zhvillua këtë fundjavë në Burgenstock në liqenin e Lucernit në Zvicër.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës