Siljanovska Davkova: Populli legjitimon, populli delegjitimon

Gordana Siljanovska Davkova / Foto: “Shtypi i Lirë” - Dragan Mitreski

Shumë faleminderit për mbështetjen! Mendoj se bëhet fjalë për sfidë njerëzore dhe civile, por edhe më shumë shpresë se ndryshime të mëdha na presin, tha Gordana Siljanovska Davkova, kandidatja e VMRO-DPMNE-së për presidente të shtetit, në një video-telefonatë në Facebook, pasi mblodhi të nevojshmet. mbi 10 mijë firma sot për kandidaturën.

Ajo shton se populli legjitimon dhe populli delegjitimon.

- Mendoj se është një shenjë e reformave të thella. Është vërtetuar edhe një herë se ky popull nuk e meriton këtë lloj qeverisjeje. Populli legjitimon, populli delegjitimon. I jam pafundësisht mirënjohës për identifikimin. Besoj se fjala është e para dhe ndoshta edhe ata besojnë se atë që them do ta bëj!”, thuhet në postim.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës