Një tërmet i fortë është edhe afër Stambollit

Sizmogrami i tërmetit
Sizmogrami / Foto: EPA / ALANAH M. TORRALBA

Një tërmet me magnitudë 5,5 ballë sipas shkallës Rihter është regjistruar rreth 14 kilometra nga Stambolli rreth orës 150:XNUMX të ditës së sotme me orën lokale.

Në momentet kur toka në pjesën e Turqisë drejt kufirit sirian, si dhe në Siri nuk pushon së dridhet dhe viktimat e dy goditjeve më të mëdha prej 7,8 dhe 7,7 gradë, tashmë kanë filluar të numërohen me mijëra. , mediat raportojnë se, pasdite, tërmet ka ndodhur edhe në qytetin e Ferizlit, afër Stambollit.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës