VIDEO | Udhëheqësi kinez Xi u zemërua me Trudeau: Gjithçka për të cilën folëm doli në media

Videoja në të cilën presidenti kinez Xi Jinping qorton kryeministrin kanadez Justin Trudeau shkaktoi një ortek reagimesh në rrjetet sociale.

Në një video të marrë në samitin e G20 në Indonezi, presidenti kinez e tërheq mënjanë kryeministrin kanadez dhe thotë se "nuk është e përshtatshme" që detajet e bisedës së tyre të mëparshme të ndahen me mediat.

“Gjithçka për të cilën folëm është në media, nuk është e përshtatshme”, i tha presidenti kinez kryeministrit kanadez Justin Trudeau.

“Ne besojmë në dialogun e lirë, të hapur dhe të ndershëm dhe kështu do të vazhdojmë të punojmë në mënyrë konstruktive së bashku, por do të ketë gjëra për të cilat nuk do të biem dakord”, iu përgjigj Trudeau presidentit kinez.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës