Xi Jinping përgëzon Siljanovskën për zgjedhjen e saj si presidente

Foto: “Shtypi i Lirë”, Dragan Mitreski / EPA-EFE/BAY ISMOYO

Presidenti i Kinës, Xi Jinping i ka dërguar një mesazh urimi Gordana Siljanovska Davkovës me rastin e zgjedhjes së saj si Presidente e vendit, transmeton agjencia kineze e lajmeve Xinhua.

Kina dhe Maqedonia e Veriut ruajnë miqësi të thellë tradicionale, tha presidenti kinez në mesazhin e urimit, duke shtuar se në vitet e fundit bashkëpunimi praktik mes dy vendeve ka bërë përparim solid dhe ka sjellë përfitime për të dy popujt.

Duke vënë në dukje se ai vlerëson shumë zhvillimin e marrëdhënieve dypalëshe, Xi Jinping thekson se është "i gatshëm të punojë me homologun e tij nga Maqedonia e Veriut për të thelluar besimin e ndërsjellë politik dhe për të zgjeruar shkëmbimet dhe bashkëpunimin, me qëllim ngritjen e marrëdhënieve miqësore mes Kina dhe Maqedonia e Veriut." në një nivel të ri më të lartë."

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës