Suedia ka premtuar mbi një miliard dollarë ndihmë ushtarake për Ukrainën

Arkivi i fotove

Suedia premtoi sot 13,3 miliardë korona (1,25 miliardë dollarë) në ndihmë ushtarake për Ukrainën, ndërsa Kievi përballet me vonesa të vazhdueshme në mbështetjen jetike ushtarake perëndimore në vitin e tretë të luftës së tij me Rusinë.

-Suedia mbështet Ukrainën me paketën e saj të 16-të të ndihmës, më e madhja e saj deri më tani me vlerë 13,3 miliardë korona, u tha gazetarëve zëvendëskryeministrja Eba Bush.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës