Schwarzenegger abuzohet brutalisht në fëmijëri: Babai im ishte nazist, ai më bëri gjëra të tmerrshme mua dhe vëllait tim

Foto: Image Press Agency/ ddp USA/ Profimedia

Aktori i famshëm Arnold Schwarzeneggerr në dokumentarin e ri "Arnold", foli hapur për abuzimin që ka pësuar si fëmijë nga babai i tij, transmeton I brendshëm.

Në dokumentarin e Netflix, aktori flet për jetën e tij si sportist, aktor dhe politikan. Në episodin e parë, ai kujton një fëmijëri të vështirë të kaluar në fshatin Thal të Austrisë, të cilën e ka kaluar me vëllain e tij. Maynard.

Babai i Schwarzenegger, Gustav, ishte një ushtar nazist i dekoruar që mori pjesë në Rrethimin e Leningradit. Siç pretendon aktori, Gustav i drejtoi të gjitha zhgënjimet dhe stresin e përjetuar pas Luftës së Dytë Botërore ndaj tij dhe vëllait të tij. Pas luftës, ai vazhdoi të punojë si shef i policisë lokale.

Duke e përshkruar babanë e tij si një tiran dhe një oficer policie shumë të rreptë, Schwarzenegger rrëfen ditët kur ai dhe Maynard duhej të “fitonin” mëngjesin dhe ishin vazhdimisht në garë me njëri-tjetrin.

“Kishte një lloj sjelljeje skizofrenike tek babai im, të cilën unë dhe vëllai im e dëshmuam. “Ai ka qenë një baba i sjellshëm, por shpesh vinte në shtëpi i dehur dhe bërtiste”, thotë aktori.

Aktori ka shpjeguar sesi babai i tij i dehur i ka goditur vazhdimisht dhe i ka rrahur me rrip. Dhe familja ishte në frikë dhe nën presion çdo ditë për shkak të sjelljes agresive të Gustav. Nëna nuk arriti t'i mbronte fëmijët e saj nga sulmet brutale, kështu që më së shumti u përqendrua në pastrimin në mënyrë obsesive të shtëpisë.

Abuzimi fizik dhe mendor për Schwarzenegger ishte një arsye për t'u larguar nga Austria, kështu që në vitin 1968, vetëm 21 vjeç, ai u transferua në Amerikë.

Jeta e vëllait të tij Maynard, fatkeqësisht përfundon tragjikisht. Duke vozitur në gjendje të dehur, ai humb jetën në një aksident trafiku. Për këtë ngjarje fatkeqe dhe jetën e vështirë të vëllait të tij, Schwarzenegger fajëson të atin dhe .

“Brutalitetin që po ndodhte në shtëpi, rrahjet dhe abuzimet, nuk mendoj se mund ta duronte. Ai ishte nga natyra një person shumë më i butë”, thotë aktori.

Nga rruga, babai i vëllezërve Schwarzenegger vdiq nga një goditje në 1972, dhe nëna e tyre jetoi deri në 1998.

Schwarzenegger kërkoi falje për ngacmimin seksual të disa grave: "Nuk kam asnjë justifikim, kam gabuar"

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës