Zvicër – Itali është çifti i parë i 16-shave të Kampionatit Evropian

foto: EPA-EFE/ROBERT GHEMENT

Me golin e Zakanjit në momentet e fundit të ndeshjesKombëtarja italiane e futbollit u kualifikua në fazën e 16-të nga vendi i dytë në Grupin B të Kampionatit Europian

Me këtë rezultat morëm çiftin e parë të 29-tës së Kampionatit Evropian, Zvicra ndaj Italisë, e cila do të takohet më XNUMX qershor në Berlin.

Sa i përket Spanjës, e cila vazhdoi si e para, “furia e kuqe” është ende në pritje të rivalit të saj, që do të jetë kombëtarja e vendit të tretë. Në pjesën e sipërme të shortit, përveç Spanjës, janë edhe Gjermania dhe Portugalia, tashmë dihet, por ata janë ende në pritje të kundërshtarëve.

Natyrisht, dihet se skuadra e tretë nga grupi C do të luajë me gjermanët, por portugezët do të luajnë edhe me kombëtaren e tretë.

Kujtojmë, dihet gjithashtu se gjermanët dhe spanjollët mund të takohen tashmë në çerekfinale nëse kalojnë turin tjetër.

Në pjesën e poshtme të shortit, ku janë Zvicra dhe Italia, nuk dihet asnjë çift dhe duhet të presim rezultatet në grupet C, D, E dhe F.

Sigurisht, një pasqyrë më të plotë dhe çifte të reja të tetëfinaleve do të kemi të martën kur të takohen Franca - Polonia dhe Holanda - Austri ose Danimarka - Serbi dhe Anglia - Sllovenia nga ora 18.00:21.00 në ora XNUMX:XNUMX.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 100 DENARË

Video e ditës