Zvicër: Një burrë lakuriq sulmoi dhe vrau një grua që po bënte vrap në një park

Foto: Pexels / Daniel Reche

Një grua që vraponte me vrap u vra në një sulm nga një burrë lakuriq në një park në Mannendorf, afër Cyrihut, Zvicër, tha sot policia.

“Të martën pasdite, një grua u sulmua dhe u plagos për vdekje nga një burrë në Mannendorf”, tha policia kantonale e Cyrihut.

Kalimtarët raportuan praninë e një burri të zhveshur në Alma Park, i cili bërtiste dhe sulmonte fizikisht personat e tjerë”, shtoi ai.

Policia po heton nëse autori dhe viktima janë njohur me njëri-tjetrin, si dhe po kërkon edhe identitetin e viktimës.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës