Stuttgart vendosi çmimin për Churlinov, Schalke është në lëvizje

churlinov
Darko Churlinov pati një kontribut të rëndësishëm në suksesin e Schalke / Foto: EPA-EFE / SASCHA STEINBACH

Schalke e cila kthehet në Bundesliga, do të duhet të paguajë tre milionë euro nëse dëshiron të mbajë shërbimet e Reprezentuesi maqedonas Darko Çurlinov.

Huazuar nga Stuttgart pa një klauzolë blerjeje, anësori 21-vjeçar do të kthehet në klubin e tij vendas në fund të muajit.

Lojtari ynë kontribuoi në suksesin e madh të skuadrës nga Gelsenkirchen për t'u bërë sërish pjesë e elitës së futbollit gjerman dhe vetë tifozët janë të impresionuar nga lojërat e tij.

Revista gjermane e futbollit "Kicker" njoftoi se Shtutgarti kërkon tre milionë euro dëmshpërblim dhe kjo mund të jetë problematike pasi drejtori sportiv i Schalke, Reuven Schroeder tashmë po tenton të blejë huazimin Itakura dhe Dong-jong Lee.

Gjithashtu ka informacione se Schroeder synon të investojë një milion euro për një mbrojtës të ri të majtë.

Churlinov shënoi dy gola në Bundesliga 2 dhe regjistroi shtatë asistime të tjera për Schalke.

Video e ditës