Çfarë të shikoni në Netflix dhe HBO këtë fundjavë?

Çfarë të shikoni në Netflix dhe HBO këtë fundjavë?
Çfarë të shikoni në Netflix dhe HBO këtë fundjavë? / Foto: Printscreen/IMDb

Si çdo të premte, ne përpiqemi t'jua bëjmë më të lehtë t'i përgjigjeni pyetjes "Çfarë të kërkoni"Netflix"Dhe"HBO" këtë fundjavë?".

Fundjavat janë gjithmonë të rezervuara për një film apo serial të mirë. Por kërkimi i tyre shpesh mund të jetë një proces i lodhshëm dhe zhgënjyes. Kjo është arsyeja pse ne kemi përgatitur një listë me filma dhe seriale që me siguri nuk do t'ju lënë indiferentë.

Kjo do të dëmtojë - Seriali HBO

Historia ndjek mjekun e ri Adam Kay dhe kaosin e tij duke punuar në departamentin e obstetrikës dhe gjinekologjisë. Përveç menaxhimit të lodhjes së jetës spitalore, nga ndihma e papritur me lindjet deri tek përballja me vdekjet e papritura të pacientëve, Adami duhet të menaxhojë edhe marrëdhëniet e tij personale, përfshirë prindërit e tij. Rrethi vicioz në të cilin ai gjendet ka një efekt kumulativ në aftësinë e tij për t'u marrë me të gjitha.

Gjini: komedi / Vlerësimi IMDB: 8.4 / Vlerësimi i domateve të kalbura:% 95

Pica me jamball - Filmi HBO

Historia e Alana Kane dhe Gary Valentine duke u rritur, duke u marrë me sfidat e jetës dhe duke përjetuar dashurinë e parë në Luginën San Fernando të Kalifornisë në vitet 1970.

Gjini: komedi romantike / Vlerësimi IMDB: 7.2 / Vlerësimi i domateve të kalbura:% 91

Djalli në Ohio – Seritë e Netflix

Një psikiatër pranon një paciente të re që ka shpëtuar nga kthetrat e një kulti të rrezikshëm, duke vënë në rrezik familjen dhe jetën e saj.

Gjini: thriller / mister / Vlerësimi IMDB: 5.9 / Vlerësimi i domateve të kalbura:% 50

Nëse Rruga Beale mund të fliste - Filmi Netflix

Jetët e miqve dhe të dashuruarve të fëmijërisë Tish dhe Fonnie marrin një kthesë drastike kur Fonnie akuzohet në mënyrë të rreme për përdhunim. Një Tish shtatzënë më pas vendos të provojë pafajësinë e tij.

Gjini: drama / Vlerësimi IMDB: 7.1 / Vlerësimi i domateve të kalbura:% 95

 

 

Nëse nuk jeni frymëzuar nga këto sugjerime, hidhini një sy titujve nga rekomandimet e kaluara KETU.

Video e ditës