Çfarë të shikoni në Netflix dhe HBO këtë fundjavë?

Foto: Printscreen / IMDB
Si çdo të premte të mëparshme dhe të ardhshme, ne përpiqemi ta bëjmë më të lehtë për ju që t'i përgjigjeni pyetjes "Çfarë duhet të shikoni në Netflix dhe HBO këtë fundjavë?"

Fundjavat janë gjithmonë të rezervuara për një film apo serial të mirë. Por kërkimi i tyre shpesh mund të jetë një proces i lodhshëm dhe zhgënjyes. Kjo është arsyeja pse ne kemi përgatitur një listë të filmave dhe serialeve që me siguri nuk do t'ju lënë indiferentë.

Çupë - Seria Netflix

Alex fillon të pastrojë shtëpitë në përpjekje për të përballuar. Duke u përpjekur të shpëtojë nga marrëdhënia toksike dhe shpërthyese që ka me babanë e vajzës së saj, Maddie, një nënë beqare bën gjithçka që mundet për të kapërcyer problemet dhe për të krijuar një jetë më të mirë për vajzën e saj.

Gjini: drama / Vlerësimi IMDB: 8.6 / Vlerësimi i domateve të kalbura:% 96

Skena nga një martesë - Seria HBO

Kjo dramë që rishqyrton përshkrimin ikonik të dashurisë, urrejtjes, dëshirës, ​​monogamisë, martesës dhe divorcit përmes lenteve të një çifti modern amerikan. Ky përshtatje e mini-serisë së Ingar Bergman në 1973 do t'ju bëjë të trishtuar, inkurajuar dhe kënaqur ...

Gjini: drama / Vlerësimi IMDB: 7.9 / Vlerësimi i domateve të kalbura:% 84

Karavidha - Filmi Netflix

Pasi gruaja e tij largohet, David shkon në një hotel ku duhet të gjejë një partner për 45 ditë, përndryshe ai do të shndërrohet në një kafshë sipas dëshirës së tij.

Gjini: drama romantike / Vlerësimi IMDB: 7.2 / Vlerësimi i domateve të kalbura:% 87

Për fat të mirë - Filmi HBO

Pas 14 vitesh martesë, Tom dhe Xhenet ende nuk mund t'i heqin duart nga njëri -tjetri. Kur zbulojnë se miqtë e tyre janë të zemëruar nga shfaqja e vazhdueshme publike e dashurisë, çifti fillon të vërë në dyshim besnikërinë e të gjithëve përreth. Pastaj, vizita e një të huaji misterioz i zhyt ata në një krizë ekzistenciale ...

Gjini: thriller / Vlerësimi IMDB: 5.3 / Vlerësimi i domateve të kalbura:% 69

Nëse nuk jeni të frymëzuar, hidhini një sy sugjerimeve tona nga javët e kaluara KETU.
Video e ditës