Çfarë të shikoni në Netflix dhe BBC këtë fundjavë?

Foto: Screenshot / YouTube

Si çdo të premte, ne përpiqemi t'jua bëjmë më të lehtë përgjigjen e pyetjes "Çfarë të shikojmë në Netflix dhe BBC këtë fundjavë?".

Fundjavat janë gjithmonë të rezervuara për një film apo serial të mirë. Por kërkimi i tyre shpesh mund të jetë një proces i lodhshëm dhe zhgënjyes. Kjo është arsyeja pse ne kemi përgatitur një listë me filma dhe seriale që me siguri nuk do t'ju lënë indiferentë.

"Një jetë e bukur" - filmi i Netflix

Elliot, një peshkatar i ri me një zë të jashtëzakonshëm, merr shansin e jetës kur menaxherja e muzikës Susan e zbulon atë në një festë.

Genre: drama / Vlerësimi në IMDB: 6.4 / Vlerësimi i Rotten Tomatoes: 50%

Seriali "The Tailor" - Netflix

Një rrobaqepës i famshëm fillon të bëjë një fustan nusërie për të fejuarën e mikut të tij më të mirë, por të tre kanë sekrete të errëta që së shpejti do t'u shkatërrojnë jetën.

Genre: mister / Vlerësimi në IMDB: 6 / Vlerësimi i Rotten Tomatoes: 57%

"Love to Love You, Donna Summer" - një film ABC

Portret personal i Donna Summer në dhe jashtë skenës, filmi përmban një mori fotografish dhe pamjesh në shtëpi, dhe hap një dritare të pasur në gamën befasuese të artit të saj, duke eksploruar ngritjet dhe uljet e jetës në skenën globale.

Genre: dokumentar / Vlerësimi në IMDB: 6.6 / Vlerësimi i Rotten Tomatoes: 83%

"Pikturë me Gjonin" – seriali ABC

Pjesë mësimi meditativ, pjesërisht bisedë rastësore, çdo episod i këtij seriali ndjek artistin John Lurie ulur në tavolinën e tij, ku ai përpunon teknikat e tij të akuarelit dhe ndan përvojat e tij të jetës.

Genre: komedi / Vlerësimi në IMDB: 7.7 / Vlerësimi i Rotten Tomatoes: 100%

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës