Korrespondencë tronditëse mes Johnny Depp dhe Marilyn Manson: Kam Amber 2 në krah, thotë se e kam rrahur

Johnny Depp/Marilyn Manson/Lindsey Juzik/Foto: Profimedia

Doli në dritë korrespondenca mes aktorit Johnny Depp dhe muzikantin Marilyn Manson nga viti 2016, në të cilin muzikanti krahason gruan e tij të atëhershme Lindsay Juzik me Amber Heard, në atë kohë tashmë ish-bashkëshortja e Dep.

Johnny Depp dhe Marilyn Manson/Foto: Profimedia

“Kam pranë”. qelibar 2.0", Manson i shkroi Depp-it, duke u ankuar se Lindsay kishte paraqitur një urdhër ndalimi, duke pretenduar se ai e "rrahu" dhe mbante drogë në shtëpi.

Depp e udhëzoi mikun e tij të qëndronte i qetë dhe të mos lejonte që akuza të tilla ta preknin atë, duke theksuar se ishte e rëndësishme "të mos i jepte asaj atë që dëshiron të arrijë", raporton. Daily Mail.

“Ajo dëshiron t'ju bëjë të bërtisni, të trembni dhe të ushqeni sjelljen e saj narcisiste. Më beso, kam lexuar një ton materialesh në lidhje me atë dhe sjelljen sociopatike… Është e ngatërruar, vëllai im! Ish-i im është një libër shkollor i mallkuar! Duhet ta kisha lexuar më herët”, i ka shkruar aktori hollivudian mikut të tij Manson.


Mesazhet me tekst u publikuan fundjavën e kaluar, kur u publikuan mijëra faqe dokumentesh të depozituara gjatë gjyqit të Johnny Depp dhe Amber Heard.

Manson vazhdoi t'i dërgonte Depp mesazhe plot shqetësim: “Kam një skenar serioz Amber-Police me familjen e Lindsay. Dreqin, jam i stresuar. “Nuk e di nëse është kthyer, por kam nevojë për azil diku sepse mendoj se policia mund të më ndjekë”.

Aktori e këshilloi sërish që “të mbajë distancë dhe të flasë sa më pak me të”.

“Kjo është e mallkuar. Ajo tha se e kisha rrahur dhe i dhashë policisë adresën time. Ajo gjithashtu u tha atyre se unë kam drogë këtu. Kështu që jam gati të largohem nga këtu”, ka shkruar muzikanti.

Johnny Depp në videoklipin e Marilyn Manson/Foto: Profimedia

Korrespondenca e mëtejshme zbulon se Johnny dhe Marilyn diskutuan të kishin shpellën e tyre, duke aluduar në film Salò: "Le të kemi tonën." sallo, por nuk ka gjëra homoseksuale këtu."

Ndryshe, filmi është ndaluar në disa vende për shkak të paraqitjes së përdhunimeve, torturave dhe vrasjeve, kryesisht të njerëzve që besohet se janë të mitur.

Në mesazhin e radhës, Manson i tha Depp-it se do ta prezantonte me një “fanse të re femër”, duke deklaruar se ajo ishte në moshë madhore.

"Fansja ime e re dëshiron të të takojë." Duket se ju duhet. Më beso. Unë do t'ju dërgoj një foto. Është 18 vjeç”, ka shkruar ai.

Ndryshe, për ta bërë edhe më të çuditshme, përkundër të gjitha mesazheve dhe akuzave, Lindsay dhe Marilyn u martuan në vitin 2020, katër vite pas mesazheve të diskutueshme, dhe janë martuar edhe sot.

Marilyn Manson dhe Lindsay Juzik/Foto: Profimedia

Policia ka lëshuar një urdhër arresti për Marilyn Manson

Marilyn Manson iu dorëzua policisë pasi u akuzua se kishte pështyrë një kameraman dhe u la e lirë me kusht

Video e ditës