Akuzat tronditëse të Misha Grofit: Nikolina më vrau djalin, po të flas do të shkojë në burg!

Foto: Profimedia / Instagram

Vidoe Ristovic, burri i Nikolin Pišek, vdiq dy muaj më parë papritur në moshën 43-vjeçare dhe rrethanat në të cilat vdiq Vidoe janë ende misterioze.

Babai i ndjerë i historianit të artit, Viktor Ristovi, qysh atëherë është në “luftë” me nusen e tij. Ai tani për serbisht "Përshëndetje" bëri akuza tronditëse ndaj nuses së tij Nikolina Pišek Ristovic. Pasi Nikolina doli dje dhe tha se nuk lejohej të thoshte se çfarë do të bënte Vidoe për veprimet e babait të tij, Viktori foli me gazetarët serbë dhe akuzoi nusen e tij si përgjegjëse për vdekjen e djalit të tij.

Foto; Instagram

“Nikolina më vrau djalin! Ajo donte shtëpi, udhëtime, pishina, bare, kompani... Ajo shpenzoi shuma anormale. Widøe edukoi vajzën e saj nga martesa e saj e parë në Londër dhe financoi shpenzimet e saj. Nuk e di se çfarë pasurie do ajo, Vidoe ishte e pasur, por janë paratë e mia, ajo duhet të jetë e vetëdijshme që nuk do t'i jap asgjë dhe nëse filloj të zbuloj gjithçka që di për të, ajo do të arrestohet", tha Ristovic. i tha Alo.

“Nikolina ka qenë me Vidoen vetëm për para, të dy nuk kanë fjetur bashkë më shumë se dy vjet. Ai vinte në Zagreb, i sillte paratë që i kërkonte dhe më pas shkonte të flinte në një hotel. Ajo grua ishte e pangopur, kërkonte një apartament në Londër, qentë e saj po bënin manikyr, ajo vazhdimisht fillonte disa biznese, ata udhëtonin gjysmën e botës së bashku. Kur nuk dinte çfarë të bënte me paratë, i hodhi, gjatë martesës i shpenzoi miliona euro. Nuk i thashë kurrë një fjalë djalit tim, vetëm doja që ai të ishte i lumtur, edhe pse isha në dijeni të gjithçkaje. Megjithatë, për fajin e saj nuk kam më fëmijë dhe nuk dua të hesht”, ka shtuar ai.

“Unë pretendoj se kjo grua ka vrarë fëmijën tim, vetëm për tekat e saj ai vdiq në moshën 43-vjeçare. Unë kam prova për gjithçka që them. Pas takimit me Nikolinën, Vidoe mbajti ditarë. Pesë ditarë të mëdhenj janë në zotërimin tim, ata janë të mbyllur në kasafortë dhe ajo po përpiqet me dëshpërim t'i arrijë. Ajo do që unë t'i jap të gjitha letrat e Vidoes, telefonat dhe një nga planifikuesit e saj që kam me vete. Këtu shkruhet me kë, kur dhe ku ka qenë. Ju mund të supozoni se, sigurisht, Vidoe nuk është në ato plane. Mund të bëhet një libër serioz, por nuk kam në plan t'i botoj ende ato prova. Djali as që është ftohur, është herët”, shton Viktori, i njohur më mirë si Misha Groff.


Ristovic foli edhe për vajzën e Vidoes dhe Nikolinës. Una.

“I adhuroj mbesat e mia. Una eshte nje vajze e bukur, nuk e di si ka arritur te jete e tille nga nje nene kaq e keqe. Ajo është ende shumë e re, nuk është e vetëdijshme për gjithçka. Mund të them se do të jetë e siguruar deri në fund të jetës, nuk do t'i mungojë asgjë, por Nikolina nuk do të marrë asnjë dinar nga unë”, ka përfunduar Ristovic.

“Sa e rrezikshme dhe e keqe është gruaja, flet vetë fakti që kam prova që shumë nga të afërmit e saj janë larguar prej saj për të shpëtuar jetën. Ajo do të ishte menaxhere e Jasenovacit, më besoni. Shiko sa e keqe që është, nuk e kam parë kurrë të buzëqeshë në jetë dhe tani që djali im ka vdekur, ajo pozon e qeshur”, tha ai.


Pasi Misha Grof hodhi akuzat tronditëse ndaj Nikolinës, ka bërë të ditur vetë moderatorja në Instagramin e saj.

"Edhe burgu do të ishte parajsë në krahasim me këtë." #samodokazi”, ka shkruar Nikolina dhe ka shtuar një emoticon duke qarë nga e qeshura.

Foto: Printscreen / Instagram

Deklarata e parë e Pishekut pas vdekjes së bashkëshortit: Është shumë e vështirë për mua, mbërrita në Beograd

Nikolina Pisek komentoi në fund spekulimet për vdekjen e bashkëshortit të saj: Ja çfarë tha ajo…

Deklarata e parë e Pishekut pas vdekjes së bashkëshortit: Është shumë e vështirë për mua, mbërrita në Beograd

Video e ditës