Tronditje në Serbi: Prezantuesja e preferuar televizive është gjetur e vdekur në shtëpinë e saj

Foto: Instagram/Bojana Jankovic

Zonja serbe Bojana Jankoviq (néni Nikolic) është gjetur e pajetë në banesën e saj në Beograd, shkruan media serbe “Kurir”.

Prokuroria e Lartë Publike në Beograd është njoftuar për vdekjen e saj dhe është urdhëruar një autopsi. Në trup nuk ka shenja dhune të dukshme.

Jozyrtarisht nga “Kurir” mësohet se ambulanca ka mbërritur të premten rreth orës 19:XNUMX dhe ka konfirmuar se pritësi ka ndërruar jetë. Trupi i pajetë është transferuar në Institutin e Mjekësisë Ligjore.

Bojana Jankoviq u bë e njohur në emisionin kult në televizionin Pink – “Grad”.

Ajo ishte e martuar me Ognjen Jankovic, frontmenin e grupit rep Beograd Syndicate. Ata u panë së bashku për herë të fundit në vitin 2022, pas së cilës u divorcuan me pëlqim të ndërsjellë pas 15 vitesh martesë, duke mbetur në marrëdhënie të mira dhe duke u kujdesur për dy vajzat e tyre. Sipas postimeve të saj në rrjetet sociale, ajo ishte e afërt me familjen e saj.

Bojana dhe Ognjen Jankovic / Foto: Instagram/Bojana Jankovic

Postimi i saj i fundit në Instagram ka pikëlluar shumë njerëz teksa ka uruar vajzën e saj për ditëlindjen e 15-të duke postuar një foto të saj.

Bojana e filloi karrierën e saj gazetareske në televizionin BK. Më pas ai redaktoi dhe drejtoi emisione në televizionet Metropolis dhe Pink. Ai gjithashtu ka punuar si përfaqësues i marrëdhënieve me publikun për mbrojtjen e mjedisit dhe projektet e integrimit evropian, raportojnë mediat serbe.

Në vitin 2014, ajo u rikthye në kamera pas një pauze të gjatë. Ajo drejtoi emisionin “Tachno u 1” në Tv Prva dhe më pas emisionin “Grad” në Pink.

“Kthimi te gazetaria, dashuria ime e parë dhe themelore, e më pas edhe në profesion, nuk është e rastësishme. Ky është rezultat i dëshirës së madhe për të bërë atë që më plotëson më shumë, më bën të lumtur dhe më sfidon profesionalisht”, tha më pas ajo sipas “Glossy”.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës