Shannon Doherty: Mësova se burri im po më tradhtonte përpara se të bëja një operacion për tumorin e trurit

Foto: Profimedia

Aktorja Shannon Doherty pretendon se zbuloi se bashkëshorti i saj kishte një lidhje pak para se ajo të planifikohej t'i nënshtrohej një operacioni për një tumor në tru.

Në episodin premierë të podcast-it të saj "Le të jemi të qartë" ("Le të jemi të qartë"), ajo ka kujtuar se si e ka trajtuar divorcin nga Kurt Isvarienko, ndërsa po luftonte njëkohësisht me kancerin në fazën e katërt në fillim të këtij viti.

“U nisa herët në mëngjes për operacion dhe ndodhi pasi mora vesh se martesa ime kishte mbaruar, se burri im kishte dy vjet që kishte një lidhje”, tha Doherty.

Foto: Sara Jaye Weiss / INSTAR Images / Profimedia

Edhe pse aktorja pranon se Isvarienko “dëshironte” të ishte pranë saj, në fund vendosi që “nuk mund të shkojë atje për atë operacion me të”.

“U ndjeva shumë e tradhtuar. “Në fund të ditës, u ndjeva sikur personi me të cilin isha për 14 vjet, të cilin e doja me gjithë zemër, nuk më donte fare”, tha ylli i Beverly Hills, 90210.

Ajo kishte me vete në atë moment nënën, vëllanë dhe mikun më të mirë Chris. Edhe pse operacioni rezultoi i suksesshëm, edhe asaj iu desh t'i nënshtrohej rrezatimit dhe vazhdoi të luftonte këtë sëmundje të rëndë.

“Imagjinoni se si është të kalosh gjithë këtë, duke u përpjekur të kuptosh nëse do të divorcohesh dhe të zbulosh të vërtetën”, thotë ajo.

Foto: Celebrity Photo / Avalon / Profimedia

Doherty dhe Isvarienko u ndanë në janar, në të njëjtin muaj që ajo iu nënshtrua operacionit, dhe ajo bëri kërkesë për divorc nga fotografi vetëm në prill. Pavarësisht tradhtisë, aktorja thotë se e kishte të vështirë të largohej nga martesa e tyre.

“Sinqerisht, është ende shumë e vështirë. “Po, kam marrë vendimin për divorc, por kam shumë kujtime me atë person”, tha ajo.

Ajo gjithashtu tregoi se, pas dyshimeve fillestare, ajo u fiksua për të zbuluar nëse burri i saj po e tradhtonte vërtet.

“Nëse jeni bashkë për 14 vjet dhe keni tradhtuar partnerin, a nuk e meriton ai person të vërtetën absolute, sado e dhimbshme të jetë?”, pyeti ajo.

Si për kujtesë, Doherty dhe Isvarienko u martuan në tetor 2011. Çifti nuk ka fëmijë.

Aktorja ishte e martuar më parë me Ashley Hamilton nga viti 1993 deri në 1994 dhe bashkë Rick Salomon nga 2002 deri në 2003.

Doherty aktualisht po lufton me kancerin e gjirit në fazën e katërt. Ajo u diagnostikua për herë të parë me kancer gjiri në vitin 2015. Ajo shkoi në falje dy vjet më vonë, por zbuloi në 2020 se kanceri i saj ishte kthyer.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës