Charles Michel nesër vjen në Shkup, vizita e tij e dytë në vend në 20 ditë

Charles Michel / EPA-EFE / STEPHANIE LECOCQ

Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel, nesër vjen në Shkup në kuadër të bisedimeve për propozimin francez për kornizën negociuese.

Këtë e kanë konfirmuar për MIA-n burime të larta diplomatike të BE-së.

Qëllimi i vizitës së Michel, sipas burimeve, është të tregojë mbështetjen e BE-së për propozimin francez dhe të konfirmojë përkushtimin e unionit për integrimin e Maqedonisë së Veriut.

Video e ditës