Kampionia MZT mposhti në mënyrë rutinore Gostivarin dhe rezervoi gjysmëfinalen me TFT

Foto: KFSM

Dhe më shumë se rutinë, MZT Shkupi kaloi në Gostivar (96:70), për Express (3-0) në çerekfinalen e fundit.

MZT në vetëm tre ndeshje të luajtura eleminoi Gostivarin në çerekfinale të play-off-it dhe praktikisht nga sonte mund të mendohet për gjysmëfinalet në ligën ABA 2, ku e pret dykreu me Spartak nga Subotica. ata (seriali fillon të mërkurën në mbrëmje, në Shkup) .

Në vizitën në Gostivar, “bardheblutë” nga Shkupi i larguan dilemat praktikisht në dhjetë minutat e para. Ato në të cilat ata luftuan me të lartat (26:10).

Pesëshja e parë e MZT Shkupit luajti vetëm në ato dhjetë minuta (të gjithë gjetën rrugën drejt koshit kundërshtar), në dhjetëshen e radhës radha e “të dytës”, ndërsa në anën tjetër të fushës vetëm dy. lojtarët Ingram (tetë) shënuan pikë dhe Slater (dy).

Duke folur statistikisht, Delalic me 23 pikë ishte lojtari më efikas në ekipin fitues, ku Bakoviç shënoi 16, dhe В. Stojanovski 11 pikë të tjera.

Në ndeshjen e fundit të sezonit për ekipin e Gostivarit, Ingram përfundoi me 21. pikë të realizuara, rikthimi në fusha Mitevski shënoi me 17 pikë, Williams përfundoi me 12, a Osten me efekt të dyfishtë, i shprehur me 11. pikë dhe 13. kërcime.

Në gjysmëfinale mbrojtësi i titullit kampion do të ketë për kundërshtar skuadrën e TFT Mozart, ndërsa në gjysmëfinalen tjetër do të luajnë skuadrat e Rabotniçkit dhe Pelisterit.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës