Kampionia e US Open 2021 po rikthehet në fusha pas problemeve me dëmtimet e saj

Foto: EPA-EFE / JOHN G. MABANGLO

Kampioni i US Open 2021, Ema Radukanu është rikthyer në fusha tenisi pasi nuk ka luajtur që nga prilli dhe për këtë ka rënë në vendin e 294-të në ligën WTA.

Radukanu ka pasur probleme të rënda me lëndime dhe po kthehet në fushë pas tre operacioneve.

Rikthimi i saj do të jetë në turneun në Zelandën e Re, i cili luhet nga 1 deri më 7 janar. Ndonëse është në vendin e 294-të, Radukanu ka marrë një ftesë speciale për të performuar nga organizatorët.

Radukanu këtë vit luajti vetëm nëntë ndeshje, ndërsa në maj operoi të dyja duart dhe kyçin e majtë. Dhimbjet e kockave pranë kyçeve e shqetësojnë që nga fundi i vitit të kaluar, ndaj operacioni ishte i pashmangshëm.

Tenisti, i cili vitin e kaluar fitoi 11,5 milionë euro, është në vendin e 294-të në listën e WTA.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës