Shakira dhe Pique kanë rënë dakord për detajet e kujdestarisë së përkohshme të djemve të tyre

Shakira dhe Gerard Pique u ndanë / Foto: EPA-EFE/ANDREU DALMAU

Sipas mediave të huaja, shakira и Pike arritën një marrëveshje të përkohshme në lidhje me kujdestarinë e djemve të tyre Sasha (7) dhe Milan (9). Fëmijët do të kalonin gjysmë muaji me futbollistin në Barcelonë dhe gjysmë muaj me këngëtaren në Shtetet e Bashkuara.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga Shakira (@shakira)

Kompromisi

Kjo zgjidhje është një kompromis, thonë burime për ish-çiftin. Pique donte që fëmijët të qëndronin në Barcelonë, ndërsa Shakira donte që ata të transferoheshin nga Katalonja në Miami. Mësohet se kjo zgjidhje është vetëm e përkohshme pasi beteja ligjore se kush do të marrë kujdestarinë e fëmijëve është ende në vazhdim.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga Shakira (@shakira)

Fundi i 12 viteve dashuri

Shakira dhe Pique i dhanë fund lidhjes së tyre 12-vjeçare dy muaj më parë. “El Periodico” ka shkruar se këngëtarja e ka kapur futbollistin në shtrat me një femër tjetër, ndaj dhe kanë vendosur të ndahen.

Ata u njohën gjatë Kupës së Botës në Afrikën e Jugut në vitin 2010 dhe menjëherë pas kësaj filluan një lidhje dashurie, të cilën nuk e kurorëzuan kurrë me martesë.

Video e ditës