Severina feston 52-vjetorin: Jeta nuk është e lehtë, pushova së prituri që dikush të më shpëtonte

Severina / Foto: Instagram/Severina

Këngëtarja kroate Severina Vuckovic, e cila është një nga yjet më të mëdhenj të rajonit, sot feston ditëlindjen e saj të 52-të.

Ajo e filloi karrierën e saj muzikore 24 vjet më parë dhe që atëherë ka pas një sërë hitesh muzikore, më shumë se dhjetë albume në studio dhe turne koncertesh të suksesshme para publikut të saj të madh.

Severina ka shënuar ditën e sotme me një postim emocionues në profilin e saj në Instagram.

“Më pëlqen të festoj ditëlindjet, qofshin ato të miat apo të dikujt tjetër”. Të festosh ditëlindjen për mua është të festosh jetën që më është bërë dhuratë. Një dhuratë që kur e merrni ka tre opsione. Mund ta shijoni dhe ta përshtatni sipas dëshirës tuaj dhe të përmbushni potencialin tuaj të plotë, dhuratën dhe misionin e Zotit. Ose le ta organizojë dikush për ty, por sipas rregullave të tij... Ose le ta bartë uji. Nuk më pëlqyen ato dy opsionet e tjera (edhe pse nuk është se nuk ka pasur tentativa)”, filloi këngëtarja, duke shtuar një emoticon duke qeshur duke qarë dhe më pas vazhdoi të shpjegonte.

Severina / Foto: Instagram/Severina

“Zgjodha të parën, ia përshtata stilit tim dhe e shijoj çdo ditë, pavarësisht rrethanave dhe sfidave që më ndalojnë, praktikoj aftësitë e mia dhe testoj nervat e mia. Ata të japin teste për të zgjidhur, dhe jeta të jep një notë përfundimtare çdo vit. Kjo është ajo që ju veçon. Varet nga unë nëse do të ndaloj apo do të vazhdoj ta jetoj jetën në maksimum, pavarësisht rrethanave të ndryshme dhe sfidave të vështira. Të heq dorën që më tërheq mëngën dhe të eci përpara”, ka vazhduar Severina.

Severina në ditëlindjen e saj vitin e kaluar, së bashku me djalin e saj Aleksandrin / Foto: Instagram/Severina

“Unë ndalova së prituri që jeta të ishte e lehtë, pushova së prituri që dikush të më shpëtonte. Jam përballur me fakte të vështira dhe për shkak të kësaj kam një jetë të mrekullueshme. për të cilën jam mirënjohës dhe që më mëson çdo ditë se të gjitha mësimet që më ka dhënë, qofshin ato të këqija apo të mira, nuk janë gjë tjetër veçse një shkollë e madhe nga e cila mund të rritem si person dhe duke u rritur i qetë dhe me kuriozitet. Unë pranoj mësime të mëtejshme. që ai vesh”, ka shkruar ajo dhe më pas iu drejtua karrierës së saj në këngë.

Severina me nënën e saj Anën / Foto: Instagram/Severina

“I pres me padurim, si dhe këtë ditë kur kam lindur dhe që më kujton vazhdimisht se sa e çmuar është jeta”. Jam i lumtur që bëj një punë që i bën të tjerët të lumtur, sepse për këtë jam krijuar - të buzëqesh nga trishtimi, të ndihmoj të tjerët dhe t'ua bëj jetën sa më të bukur. Falenderoj familjen dhe miqtë e mi për mbështetjen e tyre të parezervë si kur festojmë ashtu edhe kur jemi të pikëlluar. Është një ushtri e rrezikshme. Ndoshta po filozofoj shumë, por kjo është një nga ato ditë. Faleminderit të gjithëve për urimet e shumta. Të dua”, përfundoi ajo.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës