Motrat me origjinë nga Kosova, të cilat jetonin “me këmbë të larta”, kapen në Beograd me 30 kilogramë marijuanë

Foto: Kurir.rs / kolazh: Sloboden Pechat

Në një aksion policor në Beograd janë arrestuar dy shtetas të Sllovenisë, motrat H.V. (29) dhe H.B. (24) me origjinë nga Kosova, raportojnë mediat serbe.

Dy të rejat ndodhen në paraburgim pasi efektivët e policisë gjetën në Seat rreth 30 kilogramë marijuanë, të cilën ata thanë se po e shisnin.

Policia ka ndaluar motrat dhe ka kontrolluar veturën e tyre, e cila drejtohej nga e moshuara, ndërsa në sediljen e pasagjerit ishte ulur H.B. Në bagazh u gjetën 48 pako me marijuanë, të cilat dyshohet se po transportoheshin për rishitje. Në total, në makinë kishte rreth 30 kilogramë “bar”.

Policia serbe ka publikuar foto nga arrestimi i motrave/foto: MPB e Serbisë

Bëhet fjalë për një aksion policor në të cilin pas një informate është përgjuar vetura e shtetasve sllovenë, pas së cilës ata janë arrestuar, thotë një burim policor për “.Ndërlidhës".

Të dyshuarve u është caktuar masa e mbajtjes në kohëzgjatje deri në 48 orë dhe me kallëzim penal do të dërgohen në prokurorinë kompetente.

Motrat H.W. dhe H.B. në rrjetet sociale shpesh publikonin foto dhe video ku tregonin se si e shijonin jetën luksoze, udhëtonin dhe bënin pazar. Duke gjykuar nga fotot, motra e vogël është shpesh në Mynih me të shoqin, dhe motra H.V. po vjen për t'i vizituar, raportojnë mediat.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës