Padi e rëndë për përdhunim: Chris Brown padit 20 milionë dollarë për drogë dhe abuzim me të ftuarin e jahtit Pi Diddy

Chris Brown
Foto: EPA

Një grua ka paditur këngëtarin e RnB Chris Brown për 20 milionë dollarë, duke thënë se ai e ka droguar dhe përdhunuar në një jaht.

Gruaja, e cila është paditur me pseudonimin Jane Doe, pretendon se sulmi ndodhi në një jaht të ankoruar në shtëpinë e reperit Pi Diddy në Miami, emri i vërtetë i të cilit është Sean J. Combs, më 30 dhjetor 2020, padi. thotë.

Nuk është plotësisht e qartë se kujt i përkiste jahti.

Padia pretendon se gruaja ishte e ftuar në jaht nga një mik i paidentifikuar mashkull, i cili po takohej me Combs dhe Brown, me të cilët foli në FaceTime gjatë një vizite në Miami.

Gruaja, e cila tha se ishte një koreografe, kërcimtare, modele dhe muzikante profesioniste nga Los Anxhelosi, pohoi se Brown ia kishte rrëmbyer telefonin shokut të saj dhe tha se "ai dëgjoi për muzikën e saj dhe e thirri të shkonte në shtëpinë e Didit në Star Island. , që është “sa më shpejt të jetë e mundur”, thuhet në padi.

Chris Brown
Foto: EPA-EFE / PAUL BERGEN

Pas hipjes në jaht, padia pretendon se Brown i ofroi gruas një pije të përzier në kuzhinë dhe "i dha këshilla për fillimin e një karriere në industrinë e muzikës", thuhej në padi.

Pasi Brown mbushi pijen e gruas për herë të dytë, ajo tha se "filloi të ndjente një ndryshim të papritur dhe të pashpjegueshëm në vetëdije", thuhej në padi.

Ajo filloi të ndihej "e çorientuar" dhe "fizikisht e paqëndrueshme", dhe disa çaste më vonë Brown e çoi në korridor në një dhomë gjumi të zbrazët në jaht.

Gruaja e cila kishte veshur vetëm bikini tentoi të largohej, por Brown e ndaloi, e hodhi në shtrat dhe filloi ta puthte.

Chris Brown
Foto: EPA / ZOLTAN BALOGH HUNGARY JASHT

Brown "injoroi kërkesën e paditëses Jane Doe për të ndaluar" ndërsa përdhunonte këngëtaren, sipas padisë.

Padia pretendon se Brown ejakuloi në të, u hodh dhe njoftoi se ishte "gati". Gruaja tha se Brown i dërgoi asaj një mesazh të nesërmen duke thënë se ai ishte "shumë i venitur" dhe nuk mund të mbante mend nëse kishte ejakuluar apo jo. Më pas ai “i kërkoi” asaj që të merrte kontracepsion urgjent, gjë që ajo e bëri.

Gruaja e pa Brown edhe dy herë të tjera verën e kaluar, pasi ai e ftoi atë në studion e tij të shtëpisë në Tarzana, Kaliforni, për të dëgjuar muzikë të re. Gjatë vizitës së dytë, Brown e pyeti nëse donte të shkonte përsëri në dhomën e tij të gjumit, por kur ajo refuzoi, ai "u bë i zhurmshëm dhe i tërbuar" para të gjithëve, duke thënë "ajo nuk do të ketë kurrë sukses si artiste" nëse nuk është gati. për të bërë atë që është “e nevojshme”, thuhet në padi.

Chris Brown
Foto: EPA / PAUL BUCK / POOL

Gruaja kërkon 20 milionë dollarë dëmshpërblim, përveç dëmeve penale dhe tarifave ligjore.

“Shpresoj që të gjithë ta vini re këtë model”, iu përgjigj Brown në tregimet e tij në Instagram të enjten, duke shtuar një emoji me kapelë blu që shpesh nënkuptonte gënjeshtër. Ai shtoi se sa herë që nxjerr muzikë të re, “ATA” mundohen të nxjerrin marrëzi të vërteta.

Brown do të publikojë albumin e tij të 10-të, "Breezy", më vonë këtë vit.

Chris Brown
Foto: Printscreen / Instagram
Video e ditës