Drama familjare: Një sherr mes vëllezërve shkaku i të shtënave në plazhin e Vlorës

Plazhi ne Valone, Shqiperi
Plazhi në Vlorë, Shqipëri / Foto: Nick St.Oegger / Zuma Press / Profimedia

Arsyeja e një sherri mes dy vëllezërve se kush duhet të menaxhojë një plazh të marrë për përdorim Ngjarja e ndodhur në afërsi të qytetit bregdetar shqiptar të Vlorës sot rreth mesditës.

Si pasojë e përfshirjes së policisë, ai u arrestua tre orë pas ngjarjes Addison Condie (34), banues në Vlorë, i cili ka qëlluar me armë zjarri ndaj vëllait të tij Benjamin Condie (45).

Edison, i cili së fundmi ka ardhur nga Britania e Madhe dhe ka dashur të marrë përsipër biznesin, ka qëlluar disa plumba në drejtim të vëllait të tij, por sipas informacioneve të fundit të raportuara nga mediat, ai nuk ka arritur ta lëndojë. Edhe pse më herët kishte raportime për të lënduar, nuk ka asnjë konfirmim për këtë.

Turistët e pranishëm në plazhin e Radimes, mes tyre edhe familje nga Norvegjia dhe Italia, konfirmojnë në deklarata për mediat se ishte e tmerrshme.

"Ishte e tmerrshme. Papritur filluan të shtënat. Filluam të ikim në panik”, thanë ata.

Policia dhe automjetet e emergjencës kanë mbërritur menjëherë në vendin e ngjarjes, si dhe janë angazhuar edhe pjesëtarë të njësisë së vendosjes së shpejtë.

Hetimet janë ende në vazhdim, pas së cilës do të ketë një njoftim zyrtar.

Burimi: MIA

Video e ditës