Celtic blen Miovskin për një shumë rekord në janar?!

Bojan Miovski ("Aberdeen")/foto: instagram.com/aberdeenfc

Gjiganti skocez i futbollit Kelt po mendon të punësojë golashënuesin më të mirë në janar Абердин, Bojan Miovski, përcjell "San".

Trajneri i Celtic, Brendan Rodgers e ndoqi përfaqësuesen 24-vjeçare maqedonase në çdo ndeshje në shtëpi këtë sezon.

Drejtuesit e Premier League skoceze do të duhet të paguajnë një tarifë rekord për të transferuar sulmuesin tonë. Burimi thotë se Aberdeen do të kërkojë tarifën më të lartë deri më tani mes dy klubeve skoceze.

Miovski vlerësohet në më shumë se 4,4 milionë funte, sezonin e kaluar shënoi 18 gola, ndërsa në atë aktual 11.

Rodgers synon të freskojë sulmin e Celtic, por gjithashtu mund të humbasë dyshen japoneze Kyogo Furuhashi dhe Daizen Maeda, plus Oh Hyeon-gyu të Koresë së Jugut për një muaj gjatë Kupës së Azisë në janar dhe shkurt.

Miovski po ndiqet edhe nga klubet angleze, Southampton u interesua gjatë verës, ndërsa në garë iu bashkuan edhe anëtarë të tjerë nga Championship.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës