Selfie me bikini në moshën 67-vjeçare: Christy Brinkley mahnit me pamjen e saj

Christy Brinkley
Foto: Printscreen / Instagram

Ish-modelja e Sports Illustrated, 67, postoi një foto të re të saj me bikini të vogla të zeza, batanije të thurura dhe një kapele të madhe në Instagram gjatë fundjavës përpara se të shkonte në plazh.

"Kapelë - Krem kundër diellit - Buzë të plota dhe të skalitura SBLA - Dita e Falënderimeve -" shkroi ajo në selfie në pasqyrë, duke përfshirë shkëlqimin e buzëve nga partneriteti i saj me SBLA Beauty.

Brinkley iu referua gjithashtu "Total Gym Direct", makineria e stërvitjes në shtëpi që ajo betohet të ushtrojë, veçanërisht pas operacionit të saj në ijë në janar 2021.

“E bukur Christie... Ti me të vërtetë kujdesesh shumë mirë për veten! “Je pa moshë dhe shumë frymëzuese”, tha një fanse. Një tjetër komentoi: “Stop! "Ti kundërshton ligjet e plakjes."

Ndërkohë që në mesin e komplimenteve kishte disa ofendime, Brinkley më parë tha se vazhdon të shfaqë foto seksi të femrave të tjera të moshës së saj.

“I postoj këto foto sepse dëgjoj vazhdimisht nga femrat e moshës sime që thonë: “Faleminderit që ndryshove mënyrën se si njerëzit mendojnë për numrat”, tha ajo vitin e kaluar.

Ajo shtoi se të gjithë janë të ndryshëm dhe unik, por është si t'i thuash gjimnastes se nuk mund të bëjë rrotullime pas një moshe të caktuar. Nuk kam kuptim”. Ajo thotë se nëse ke këmbë të shkëlqyera duhet t'i tregosh ato, jo të kontrollohesh nga shifrat e moshës.

Pavarësisht se supermodelet e tjera si 56-vjeçarja Paulina Porizkova u kthyen në Sports Illustrated dekada pas paraqitjes së tyre të parë - si dhe vajza Sailor Brinkley-Cook që bëri paraqitjen e saj të parë të gjeneratës së dytë në 2017 - Brinkley thotë se ditët e saj me bikini tani janë thjesht për argëtim.

Video e ditës