Sela dhe Taravari ranë dakord në një takim kokë më kokë: selia në Shkup, llogaria e partisë dhe automjetet mbeten te ish-lideri.

Sela dhe Taravari kanë pasur një takim kokë më kokë në të cilin është arritur marrëveshja për ndarjen e pasurisë së partisë. Sipas njohurive të “Focus”, dy bashkëpunëtorët dikur të afërt, tani rivalë të inatosur, janë marrë vesh që Sela t’i mbajë automjetet dhe fondet e partisë në llogarinë e tij, ndërsa selia është ndarë, që selia e partisë në Shkup të jetë e Selës. dhe selinë në Tetovë të Taravarit.

Duke cituar burime të larta partiake, e përjavshmja bën të ditur se ajo që nuk është marrë vesh është se kush duhet ta ketë vulën dhe markën e partisë, e cila do të varet nga mosmarrëveshja juridike që tashmë është nisur në Gjykatën e Tetovës, pasi të dyja palët kanë mbajtur paralele. seanca në Asamblenë Qendrore dhe në Kongres, duke pretenduar se kanë legjitimitet.

Siç dihet, partia u nda pasi lideri Taravari vendosi të njoftojë përmes Facebookut se pas një sërë takimesh që ka pasur me përfaqësues të partive politike dhe komunitetit diplomatik, ka vendosur t'i bashkohet opozitës shqiptare, pasi sipas tij, qytetarët kërkonin. një ndryshim.

Për këtë ka reaguar paraardhësi i tij Sela, i cili theksoi se partia kishte një vendim formal për një ecuri të pavarur elektorale, por Taravari nuk e respektoi atë dhe pa asnjë konsultim me kryesinë e partisë dhe autoritetet vendosi të shpallte një vendim personal për të. vet përmes rrjeteve sociale.

Ndarja e Aleancës është vulosur, gjykata do të japë vulën

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës