Sekulovski është trajneri i ri i FC Pelisterit

laike
Trajneri i FC Bregalnica, Marjan Sekulovski / Foto: fkbregalnica.mk

Marjan Sekulovski në pjesën e dytë të sezonit do të jetë trajner i klubi i futbollit Pelister, e cila aktualisht renditet e fundit në tabelë në Ligën e Parë të Maqedonisë.

Sekulovski deri më tani ka udhëhequr skuadrën e Bregalnicës nga Shtipi, e cila është në vendin e katërt në kampionat.

Më herët ka bashkëpunuar me Manastirin, ndërsa në karrierën e tij si trajner ka qenë në stolin e Sileksit, 11 tetorit, Novacit, Ajeyavadi United, Maqedonisë GP, Yangon United, Mazija dhe Shan United.

Paraprakisht, Komuna e Manastirit ka njoftuar opinionin se janë shlyer borxhet financiare të KF Pelister dhe se drejtor sportiv është zgjedhur Vanço Micevski.

Pelisteri në pjesën pranverore të sezonit do të tentojë t'u rikthehet fitoreve dhe të sigurojë mbijetesën në elitë, si dhe ka shanse të fitojë një trofe në Kupë ku është gjysmëfinalist.

Video e ditës