Gjithmonë e kam mbrojtur dhe do ta mbroj çështjen e maqedonasve, thotë Ali Ahmeti

ali ahmet slupchane kulla perkujtimore ONA
Ali Ahmeti / Facebook

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti Nga manifestimi i sotëm partiak i BDI-së në Tetovë nën moton “Së bashku për BE-në”, ai ka dërguar mesazh se ka qenë dhe do të jetë gjithmonë “i angazhuar në mbrojtjen e çështjes së maqedonasve”.

“Unë kam qenë, jam dhe gjithmonë do të jem i përfshirë në mbrojtjen e kauzës së bashkëkombësve tanë maqedonas, identitetit, gjuhës dhe kulturës së tyre”, tha Ahmeti.

Sipas kreut të BDI-së, pikërisht për këtë duan ta hapin një “fazë të re, një front pro-evropian” që përshpejton anëtarësimin tonë në Bashkimin Evropian.

“Ky front është ndihmë që përshpejton rrugën tonë drejt BE-së, e cila mobilizohet për ndryshime kushtetuese. Ky front duhet të funksionojë edhe për maqedonasit tanë”, tha Ahmeti.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës