Gjithmonë krejtësisht krokante: Një recetë për patatet e pjekura më të shijshme

Foto: Pexels/ Markus Winkler

Patatet e pjekura janë një nga pjatat më të preferuara. Shkon mirë me të gjitha gatimet e mishit dhe shkon shumë me sallatat e stinës. Megjithatë, shumë e kanë problem me përgatitjen sepse ngjiten gjatë pjekjes dhe nuk janë mjaft krokante. Për të parandaluar që kjo t'ju ndodhë, provoni këtë recetë:

Përbërësit:

- 1 kg patate
- 2 lugë miell misri
- 100 ml vaj
- kripë
- erëza (opsionale)

përgatitja:

Qëroni patatet, i prisni në katërsh dhe i ziejini për pak kohë në ujë pak të kripur, më pas i kaloni në një kullesë, i ftohni pak dhe i spërkatni me miell misri. Shkundni kullesën që patatet të lyhen me miell sa më shumë nga të gjitha anët.
Ndezni furrën në temperaturën 220 gradë Celsius, lyeni me yndyrë tavën në të cilën do të piqni patatet, më pas futeni në furrë. Pikërisht kur vaji të jetë i nxehtë, hiqeni tepsinë nga furra, vendosni patatet dhe vendosini përsëri në furrë të marrin ngjyrë, por ulni temperaturën.
në 200 gradë Celsius.

Nëse dëshironi erëza, shtoni ato sapo të kaloni patatet në tiganin e nxehtë. Nëse i vendosni patatet në një tigan me vaj të ftohtë, ato do të ngjiten gjatë pjekjes dhe do të copëtohen kur i nxirrni. Një tigan i nxehtë me vaj të nxehtë siguron që patatet të mos ngjiten në tavë gjatë pjekjes.

Pas rreth njëzet minutash, patatet duhet të jenë të pjekura, të arta dhe krokante. Shërbejeni sa është ende e ngrohtë.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës