'Tani kush do t'i shikojë fëmijët e tjerë?': Babai që rrahu me vdekje foshnjën e tij dënohet me 20 vjet burg

Foto: Gjykata Penale

45-vjeçarja Suad Bayram nga Shkupi, babai i akuzuar për vrasjen mizore të foshnjës së tij tre muajshe, dënohet me 20 vjet burg, njoftoi "MKD.mk".

Gjykata Themelore Penale e Shkupit sot e ka shpallur Bajramin fajtor për vrasje nga dhuna në familje. Ai ka pranuar se ka kryer vrasjen dhe para gjyqtarëve ka shprehur keqardhje dhe pendim për atë që kishte bërë. Por pas përfundimit të gjyqit, ai u ankua se ishin shumë vite burg dhe tha se priste një dënim më të vogël sepse, tha ai, "nuk kishte njeri tani që të kujdesej për tre fëmijët e tjerë të mitur".

Foshnja ka ndërruar jetë për shkak të plagëve dhe gjakderdhjes në tru nga goditjet e babait, ndërsa vrasja ka ndodhur para syve të fëmijëve të tjerë të mitur.

“Njëzet vjet burg është një dënim shumë i lartë. Tani jam 45 vjeç dhe sa do të qëndroj në burg? Kam edhe tre fëmijë të tjerë të mitur dhe nuk ka kush të kujdeset për ta. Mendova se do të merrja një dënim më të vogël”, është ankuar i pandehuri te avokati.

Natën mes 25 dhe 26 shtatorit, teksa Bajrami ndodhej në shtëpi me katër fëmijë të mitur, mes tyre edhe djalin tre muajsh, ai filloi ta godiste fëmijën me duar dhe këmbë në kokë dhe në trup, duke i shkaktuar lëndime të shumta që i shkaktuan gjakderdhje në zgavrën e kafkës, për pasojë ka ndërruar jetë foshnja tre muajshe.

Aktgjykimi i shkallës së parë nuk është i formës së prerë dhe shuma e dënimit mund të ankimohet.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës