Shtatë persona u plagosën në një sulm me dron rus në Odessa

 - Shtatë persona u plagosën, mes tyre dy fëmijë, në një sulm nga një dron rus në portin ukrainas të Odessa, njoftuan autoritetet ukrainase.

- Të paktën 14 apartamente u shkatërruan në sulm, tha kryetari i bashkisë së Odesa, Genadi Trukhanov, njoftoi agjencia UNIAN.

Gjatë natës, kryeqyteti i Ukrainës u vu në shënjestër të dronëve rusë dhe shefi i administratës së qytetit Serhiy Popko tha se mbrojtja ajrore ukrainase rrëzoi disa dronë të gjuajtur nga Rusia në Kiev, duke shtuar se nuk kishte raportime për dëme apo lëndime në sulm.

Marina e Ukrainës tha se katër dronë rusë u shkatërruan mbi rajonin jugor të Mykolaiv

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës