Sedloski: Jemi më afër raundit të dytë, por është ndeshja e dytë në Gjibraltar

Trajneri i Shkupit, Gotse Sedloski/Foto: fcshkupi.com

Lugë me një këmbë në raundin e dytë kualifikues të Champions League pas fitores në Shkup ndaj Lincoln Red Imps (3:0).

Kampioni i Maqedonisë është favorit në këtë dykrerë dhe këtë duhet ta konfirmojë në ndeshjen e kthimit në Gjibraltar më 12 korrik në stadiumin “Victoria” (18.00:XNUMX), e cila do të luhet në bar artificial.

Trajneri i kryesuesve, Gotse Sedloski për shkak të fitores dhe rezultatit të arritur në Arenën Kombëtare “Todor Proeski”, por edhe se lojtarët e tij do të jenë të kujdesshëm në ndeshjen e kthimit në të cilën do të tentojnë të tregojnë sërish paraqitje të mirë.

Fituesi i kësaj dy ndeshjeje në raundin e dytë kualifikues në Ligë do të luajë me Dinamon e Zagrebit.

- I përgëzoj lojtarët e mi, ata i përmbushën detyrat në fushë. Jemi më afër xhiros së dytë kualifikuese në Champions League, por kemi edhe ndeshjen e kthimit në Gjibraltar për të luajtur. Ne ishim në fushë në Shkup me një lojtar më pak për më shumë se 30 minuta, skuadra ime luajti mirë, patëm shanse për të triumfuar në fund dhe më bindshëm. E di dhe besoj se mund të bëjmë edhe më mirë - tha Sedloski.

Video e ditës