Dihet se çfarë e helmoi Manastirin që porositi një gotë me ujë të thartë në një lokal të njohur.

Foto: Peter Griffin

42-vjeçari, i cili u trajtua për dy ditë në Klinikën e Toksikologjisë pasi kishte porositur një gotë ujë të thartë në një lokal të njohur në Manastir, është helmuar me lëndë gërryese dhe sipas Kanalit 5, konfirmon Klinika. se ishte një agjent për larjen e enëve. .

Ai u helmua me hidroksid të koncentruar të kaliumit dhe natriumit, një tretësirë ​​prej dy për qind e të cilit përdoret për larjen e enëve.

Manastiri ka dëmtuar ezofagun dhe stomakun. Ai fillimisht ka kërkuar ndihmë në spitalin e Manastirit, por për shkak të rëndesës së gjendjes së tij është transferuar në Shkup.

Mjek Ridvan Bajrami, drejtor i Klinikës së Toksikologjisë, më herët ka konfirmuar për “Sloboden Pechat” se para dy ditësh kanë pranuar një pacient nga Manastiri, i cili ka thënë se është helmuar në një kafene pasi ka porositur ujë të thartë dhe ka pirë vetëm një gllënjkë.

“Kam pirë një gllënjkë dhe menjëherë ndjeva se nuk ishte ujë”: Pacienti i helmuar me agjent gërryes shtrohet në Toksikologji

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës