Rrëzohet tavani në tualetet e Shkollës së Mesme të Mjekësisë në Manastir, lëndohet një nxënës

Foto: Komuna e Manastirit

Drejtori i shkollës së mesme të mjekësisë “Dr. Jovan Kalauzi” nga Manastiri, Natasha Ilieva, njoftoi komunën sot në mëngjes se mëngjesin e sotëm në ora 8.00:XNUMX ka rënë tavani në tualetet e shkollave, njofton Komuna e Manastirit në Facebook.

Nga komuna thonë se drejtori më vonë, i pyetur nga kryetari i Manastirit Toni Konjanovski për të konfirmuar, ajo tha se një student është lënduar lehtë nga rënia e tavanit.

Është formuar një komision komunal për inspektimin e shkollës për të konstatuar gjendjen. Gjatë inspektimit, drejtoresha Ilieva informoi se tualetet janë rikonstruktuar para disa vitesh me një donacion dhe ditëve të fundit janë vërejtur probleme në katin e sipërm, pasuar me rrjedhje.

“Kryetari Konjanovski ka kontaktuar me familjen e studentes së lënduar, dhe është njoftuar se nxënësja është e frikësuar dhe ndodhet me prindërit në Spitalin klinik, ku po bëhen analiza për shkak të dhimbjes së krahut. Konjanovski, mbetet në kontakt me familjen, dhe kërkoi përgjegjësi nga drejtoresha Natasha Ilieva, për shkak të mosmarrjes së masave me kohë dhe problemit të pa raportuar”, thuhet në njoftimin e Komunës së Manastirit.

“Kryetari i Komunës së Manastirit në fund të vitit të kaluar ka thirrur drejtorët e shkollave, për të treguar nevojat për rindërtim dhe intervenime që i kanë objektet. “Drejtorja Ilieva nuk ka kërkuar ndërhyrje nga komuna për objektin e shkollës së mesme mjekësore”, thuhet në njoftimin e Komunës së Manastirit.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës