Shefi i lokalit "Leninova" dhe punonjësi i tij janë përleshur dhe të dy kanë raportuar se janë sulmuar.

Foto: Shtypi i Lirë

Pronari 56-vjeçar i një lokali në rrugën “Leninova” në Shkup është sulmuar dje nga një grua, e cila ka përdorur edhe një send të fortë, njofton policia. Pak më vonë, 42-vjeçari M.I. nga Shkupi ka raportuar se është sulmuar fizikisht nga pronari i objektit, ST.

“Me datë 06.02.2023 në ora 19.55:56 në RSSH është raportuar se përballë një objekti hoteliere në rrugën “Leninova” një person ka sulmuar fizikisht pronarin e objektit S.T.(XNUMX) nga Shkupi, duke përdorur edhe një. objekt i fortë”, thonë nga MPB.

Gjithashtu në buletinin e policisë theksohet se:

“Me datë 06.02.2023 në ora 22.00:42 në SVR Shkup, M.I.(19.25) nga Shkupi ka raportuar se rreth orës 56:XNUMX është sulmuar fizikisht nga pronari i objektit S.T.(XNUMX) nga Shkupi”.

Policia shton se po merren masa për zbardhjen e rastit.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës