Babai u vetëvra pasi gjeti të vdekur djalin e tij 18 muajsh, duke e lënë në makinë

Foto: EPA-EFE / BRENDAN DAVIS

Një baba nga Virxhinia kreu vetëvrasje pasi gjeti djalin e tij 18 muajsh të vdekur në sediljen e pasme të një makine të parkuar në diell.

Burri u vetëvra pranë shtëpisë ku policia gjeti trupin e djalit.

"Kjo është një tragjedi e tmerrshme për shumë arsye," tha shefi i policisë së Chesterfield, Christopher Hensley.

Policia beson se babai ka shkuar në punë ku ka kaluar tre orë dhe se ka harruar ta lërë djalin në kopsht. Virxhinia u godit nga një valë të nxehti këtë javë.

Familja e djalit ka lajmëruar policinë kur fëmija nuk është paraqitur në kopsht. Policia kontrolloi shtëpinë e babait dhe gjeti trupin e tij dhe të fëmijës. Familja dyshohet se ka marrë mesazhe nga babai se ai do të vriste veten për djalin e tij.

Video e ditës