Një traktor është përmbysur, duke vrarë dy persona

Foto: MIA

Me datë 26.06.2022 në ora 16.20 në SPB Strumicë është raportuar se në rrugën lokale nga f. Tribicino lojë Edrenikovë, Strumicë, në vendin e quajtur "Brest", Traktor"IMT 533“, me targa të Strumicës, i drejtuar nga ZS (51) nga fshati Dabile, ka dalë nga rruga.

Nga plagët e marra ZS ka ndërruar jetë në vendin e aksidentit, ndërsa i lënduar KK (74) nga fshati. Vladevci, i cili u transferua në Qendër mjekësore Strumica, ku më pas iu nënshtrua plagëve të marra.

Ata inspektuan vendin Prokurori Publik dhe një ekip inspektues nga SPB Strumicë.

Traktoristi ka humbur jetën në Strugë, është përplasur nga traktori në oborrin e tij

 

 

 

 

Video e ditës