Një autobus me turistë është përmbysur pranë Burgasit, 12 pasagjerë kanë mbetur të plagosur

Foto: Zyra e Ministrisë së Punëve të Brendshme - Burgas

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur sot rreth orës 17:17 e 45 minuta me orën lokale në autostradën “Trakia” në drejtim të Burgasit, ku me siguri për shkak të rënies së gjumit të shoferit XNUMX-vjeçar, autobusi fillimisht ka goditur një tabele dhe më pas. është përmbysur në një kanal në anë të rrugës, njoftoi Zyra e Ministrisë së Punëve të Brendshme - Burgas.

Ai kishte 17 pasagjerë që ktheheshin nga një udhëtim në Vjenë.

Sipas të dhënave fillestare, në spital janë dërguar 12 pasagjerë, pesë prej të cilëve janë në gjendje të rëndë.

Shoferit të autobusit iu bë analiza e frymëmarrjes, por mostra ishte negative.

Për shkak të aksidentit është mbyllur për qarkullim korsia e djathtë e autostradës, raportojnë mediat bullgare.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës