"Pudita pse isha kaq i shëndoshë kur djemtë e tjerë kishin trupa fantastikë": Ed Sheeran vuante nga bulimia

ed Sheeran
Ed Sheeran / Foto: EPA-EFE / VICKIE FLORES

Muzikant ed Sheeran zbuloi në një intervistë për “Rolling Stone” se vuante nga bulimia, një çrregullim i të ushqyerit. Muzikanti u shpreh se ishte shumë i rënduar me pamjen e jashtme, se vazhdimisht e krahasonte veten me të tjerët dhe në fund, siç thotë ai, e tepronte dhe më pas kishte të vjella.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga Ed Sheeran (@teddysphotos)

“Unë pyesja veten pse isha kaq e trashë kur djemtë e tjerë kishin trupa fantastikë. Po pyesja veten pse nuk kam pllaka në bark. Po. Sepse i dua burgerët dhe birrën. Më pas kam punuar me Justin Bieber dhe Shawn Mendes. Dhe ata kishin figura fantastike”, tha Sheeran.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga Ed Sheeran (@teddysphotos)

Ai përshkroi sesi gradualisht zhvilloi një çrregullim të të ngrënit dhe kur gjërat u përshkallëzuan, ai u diagnostikua me bulimia.

“Kur flas për disa gjëra, ndihem jo rehat. E di që njerëzit do ta kuptojnë këtë, por duhet të jesh i sinqertë. "Shumë njerëz bëjnë të njëjtën gjë dhe e fshehin atë," tha Sheeran.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga Ed Sheeran (@teddysphotos)

Ai shtoi se shëndeti i tij u përmirësua kur ai dhe gruaja e tij patën një djalë dhe një vajzë

“Më pas iu përkushtova ushtrimeve, atësisë. Dhe punë, sigurisht”, përfundoi Ed Sheeran.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës