Rrëshqitja e dheut ka ndodhur në magjistralen Shkup-Tetovë

Foto: Shtypi i Lirë

Stuhia e fortë me shi të rrëmbyeshëm shkaktoi probleme të shumta në Tetovë dhe Tetovë. Një rrëshqitje dheu ka ndodhur në një pjesë të autostradës. Mjetet po lëvizin ngadalë për shkak të tokës nga rrëshqitja që ka zënë njërën korsi të autostradës në pikën ku ka ndodhur.

Siç kemi raportuar më herët, në Tetovë, shërbimi zjarrfikës kërkon ndërprerjen e rrymës për shkak të vërshimeve në bodrume të shumta, rreth njëqind në numër, dhe ky është rrezik për rrymë. Qytetarët raportojnë për dëme materiale, ndërsa ekipet kanë shpëtuar edhe qytetarët e ngecur në makina.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës