Ish-e dashura e Diddy-t foli pas videos ku ai e rrah brutalisht: "Jam ende duke u rikuperuar"

Didi dhe Kasi në 2016 / Foto: Profimedia

Së fundmi mediat kanë publikuar pamje shqetësuese të vëzhgimeve ku shihet producenti dhe reperi amerikan Sean Combs (54), i njohur si Didi, ushtron dhunë brutale ndaj ish-partneres së tij Kasandra Ventura (37), i njohur si Cassi, në Hotel Intercontinental në 2016.

Cassie ka marrë mbështetje nga shumë njerëz dhe tani ajo ka vendosur që për herë të parë të bëjë të ditur situatën në llogarinë e saj në Instagram. Gjegjësisht, këngëtarja dhe balerina amerikane ka folur për dhunën që ka përjetuar, e më pas ka falënderuar të gjithë për mbështetjen e dhënë.

“Faleminderit për gjithë dashurinë dhe mbështetjen nga familja ime, miqtë, të huajt dhe ata që nuk kam takuar ende. Shprehja e dashurisë ka krijuar një vend ku versioni im më i ri mund të qetësohet dhe tani të ndjehet i sigurt, por ky është vetëm fillimi. Dhuna në familje është problem. Më thyente që isha bërë personi që mendoja se nuk do të isha kurrë. Por me shumë punë sot jam më mirë, por gjithmonë do të rikuperoj nga e kaluara”, ka shkruar ai në fillim.

Foto: Printscreen / Instagram

Në këtë mënyrë ajo donte të tregonte se mbështetja për viktimat është shumë e rëndësishme.

“Faleminderit të gjithëve që gjetët kohë për ta marrë seriozisht këtë çështje. Kërkesa ime e vetme është që të gjithë të hapin zemrën për viktimat. “Duhet shumë zemër të thuash të vërtetën nga një situatë ku ishe e pafuqishme”, theksoi ajo.

Në fund ajo tha se është këtu për ata që ende jetojnë me frikë dhe se ua rekomandon të tjerëve sepse askush nuk duhet ta mbajë këtë barrë vetëm. Ajo shpjegoi se “shërimi” nuk mbaron kurrë, por kjo mbështetje do të thotë shumë.

Për kujtesë, më 16 maj, CNN publikoi pamjet nga një kamerë vëzhgimi e vitit 2016, e cila ndodhej në Hotelin Intercontinental në Los Angeles.

Pamjet tregojnë Cassie duke lënë dhomën e hotelit dhe duke u nisur drejt ashensorëve. Krehërat, duke mbajtur një peshqir rreth belit të saj, vrapon nëpër korridor pas saj, më pas e kap nga pjesa e pasme e kokës dhe e hedh në dysheme, duke mbajtur peshqirin në njërën dorë ndërsa ajo kthehet për ta goditur me shkelm.

Ndërsa Ventura është në dysheme, Combs i merr çantat nga dyshemeja dhe e kthen dhe e godet përsëri me grusht ndërsa ajo shtrihet e palëvizur në dysheme, më pas e tërheq zvarrë drejt dhomës. Megjithatë, ai e lë të shkojë dhe ajo mbetet e ulur në dysheme. Disa sekonda më vonë, Ventura ngrihet ngadalë dhe i merr gjërat nga dyshemeja dhe shkon te telefoni në mur në korridor pranë ashensorëve. Disa sekonda më vonë, kamera tregon Combs të ulur në korridor, duke marrë me inat një objekt nga tavolina dhe duke e hedhur atë.

Pas publikimit të këtij regjistrimi, Didi kërkoi falje dhe deklaroi se në atë moment ishte në dijeni dhe merr përgjegjësinë e plotë për veprimet e tij.

VIDEO | 'Kam arritur fundin': Njoftimi i parë i Diddy pas pamjeve shqetësuese të tij duke rrahur brutalisht Cassie-n

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës