Prokuroria njoftoi arrestimin e Sergej Trifunoviq: Aktori pranoi krimin

Sergej Trifunoviq në shfaqjen "Treni" / Foto: Facebook/Zvezdara Teatri

Stefan A. është dëgjuar sot në Prokurorinë e Lartë Publike në Beograd. me dyshimin se ka kryer vepër penale – prodhim dhe shpërndarje e paautorizuar e narkotikëve dhe aktori Sergej Trifunoviq me dyshimin se ka kryer vepër penale – posedim i paautorizuar i narkotikëve.

Siç e përcjellin Media serbe, Stefan A. mohoi të kishte kryer krimin dhe Sergey T. ka pranuar krimin për të cilin akuzohej.

Prokuroria pasi dëgjoi gjyqtarin e procedurës paraprake të Gjykatës së Lartë në Beograd, propozoi masën e paraburgimit për Stefan A., që të mos përsëriste krimin në një kohë të shkurtër.

Për Sergey T. i është anuluar paraburgimi dhe në vazhdim të procedurës do të mbrohet nga liria.

Dyshohet se më 18.04.2024 prill 11,8, Stefan A. në rrugën Strumica në Beograd të Sergej T. i ka shitur një pako PVC me lëndë narkotike marihuanë në sasi prej XNUMX gram.

Në veturën e të dyshuarit Stefan A., zyrtarët policorë gjetën edhe 15 pako me lëndë narkotike marihuanë me peshë totale neto prej 94,76 gramë, si dhe 12.000 dinarë dhe 50 euro.

Arrestohet Sergej Trifunoviq: Policia e kapi teksa blinte drogë

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës